מראות פנורמיות

מראה פנורמית ואביזרי בטיחות לכבישים

מראות פנורמיות זה אביזר בטיחות שמציבים במקום שבו ישנו שטח מת.

הצבת המראה בכיוון והמקום הנכון תעזור לנהגים והולכי רגל לראות מעבר לשטח המת וזה מסייע בשיפור הבטיחות במקום שבו המראה נמצאת.

שטח מת זה השטח הכי מסוכן שיש, זה בעצם שטח שאותו הנהג או הולך הרגל לא רואה בגלל איזשהי צומת או עצם שמסתיר את הדרך ואז אי אפשר לדעת האם השטח פנוי ואפשר להכנס לצומת או לחצות את הכביש.

שטחים מתים קיימים בצמתים בעיקר, אבל לא רק !

שטח מת יכול להיות ביציאה מחניה ביתית או חניון ציבורי, במחסנים, ברמפות או במעברים חדים בין קומה לקומה בחניון גדול וקטן.

ע.ב מהנדסים אביזרי בטיחות לכבישים וחניונים

אנו רוצים להמליץ על חברת ע.ב מהנדסים אשר מתמחה לציוד ובטיחות בחניונים וכבישים.

החברה המובילה ביותר בישראל בתחום הבטיחות, יבואנים רשמיים של חברת Ustun אשר עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר !

לאתר החברה  >> https://ab-eng.co.il

איך המראה הפנורמית עוזרת לחשוף את השטח המת ?

פעמים רבות יש חניות שנמצאות בניצב למדרכות וכבישים יש הסתרה שיוצרת שטח מת ומסכנת את הנהג ברכב שחונה לכיוון היציאה וכמובן מסכנת הולכי הרגל או הנוסעים בכביש שניצב לחניה.

כדי שיהיה אפשר לראות את השטח מת אפשר להתקין מראה פנורמית בצד המרוחק של הכביש ממול ליציאה מהחניה, אפשר להתקין את המראה בצד החניה כשהמראה פונה שמאלה או 2 מראות אחת שמאלה ואחת ימינה.

אם יש מדרכה רצוי מאוד להתקין שני מראות פנורמיות כי הולכי הרגל עלולים להגיע משני הכיוונים שלא כמו בכביש שכיוון הנסיעה הוא משמאל לימין.

למה חשוב שיהיו מראות בצומת ?

כשהנהג מגיע לצומת עוצר בעצור ורוצה להמשיך ולהשתלב בדרך, הוא לא יכול לראות את הרבים שמגיעים מצד שמאל שלו, ואת הרכבים מצד ימין קל לו יותר לזהות כי הם נמצאים בנתיב שרחוק ממנו ולא מסכנים באופן מיידים כשמשתלבים בתנועה.

הצבת המראה הפנורמית ממול הצומת, זאת אומרת בצד השני, הרחוק יותר של הכביש כשהיא מכוונת לצד שמאל עוזרת לנהג לראות את התנועה בנתיב שקרוב לקו העצירה וכך אפשר לזהות רכבים שבאים מצד שמאל לנהג.

כמובן שאותה המראה תעזור לנהג שנוהג בנתיב ומגיע מצד שמאל הוא יוכל לראות את הרכביים שממתינים על קו העצירה וגם במקרה הצורך לבלום אם הוא מזהה רכב שנכנס בצורה מסוכנת לצומת.

בטיחות בחניון מסחרי\ציבורי

חניונים בדרך נבנים בצורה מתוחכמת שנועדה לניצול מקסימאלי של השטח, המטרה היא להחנות כמה שיותר רכבים בשטח כמה שיותר קטן תוך שמירה על הבטיחות של הרכבים ושל החניון עצמו.

בחניונים רבי קומות יש רמפות מסתובבות בעלות עיקולים חדים שהם מאפשרים למעבר מקומה לקומה, המעבר הזה הוא בדרך כלל צר ללא שוליים ובלי שטח הפרדה כי המטרה היא לחסוך בשטח.

בגלל הצפיפות הזאת יש נטיה של נהגים גם המנוסים והזהירים ביותר לא לשמור על הנתיב ולזלוג לנתיב הנגדי, הסטיה הזאת מסכנת את הנהג השני (אחד יורד-אחד עולה ושניהם זולגים).

מראה פנורמית שמותקנת נכון בסיבוב יכולה להראות לנהג העולה או היורד אם העיקול פנוי ואפשר ל"זלוג" מבלי להתנגש חזיתית ברכב המגיע ממול ומבלי לסכן הולכי רגל שבוחרים להסתובב רגלית בחניון ולא להשתמש במדרגות או מעלית.

איך מתקינים מראה פנורמית ?

התקנת המוצר היא מאוד קלה ואפשר לבצע אותה בקלות רבה עם כלי עבודה מינמאליים ובלי יותר מדי ידע מוקדם.

רוב ההתקנות יהיו על קירות או עמודים, אפשר להתקין מאריכים טלסקופים בשביל להגביה או להרחיק את המראה מהקיר.

כיוון המראה הוא קריטי, צריך להתקין אותה בצורה שתאפשר חשיפה כמה שיותר גדולה של שטח מת בשביל לנצל את המראה בצורה הטובה ביותר.

עמידת המראות הפנורמיות

בע.ב מהנדסים אנחנו משווקים מראות פנורמיות קמורות של חברת USTUN, ציפוי המראות נעשה מפלדת אל חלד בלתי שבירה.

המראה עצמה עשויה מזכוכית איכותית שלא דוהה ונשמרת שנים רבות גם בתנאי שמש וגשם קשים.

המראה קלת משקל עם כל מה שאתם צריכים בשביל להתקין אותה ומצורף בחינם גם בסיס סיבובי מיוחד שעוזר לכוונן את המראה בצורה מושלמת.

 

נסיעה טובה ובטוחה !

עוד בנושא: