למה להחליף מטבח ישן למטבח חדש ?

החלפת מטבח זה עסק לא זול, בישראל מחליפים בממוצע מטבח אחת ל 12 שנים, בד"כ בחפיפה עם שיפוץ מקומי של אזור המטבח או שיפוץ כללי של הבית.

מחירם של מטבחים תוצרת הארץ מגיע לעשרות אלפי שקלים, מטבחי ייבוא יכולים גם לעבור את המאה אלף ש"ח. מומלץ מאוד לתכנן מטבח בעזרת מעצב פנים בעל ניסיון בתכנון מטבחים ובעל יכולת הצגה תלת מימדית של התוכניות.

למוצרי החשמל יש שהשלכות מרחיקות לכת על תכנון ועיצוב המטבח, לכן כדאי לדעת מראש אלו מכשירי חשמל נרצה ומה מידותיהם.

שיפוץ מטבח כולל גם את הצורך בעבודת שיפוצניק שידאג לפרוק המטבח הישן ולתיקוני טיח בקירות המטבח כהכנה למטבח החדש, צריך גם חשמלאי שיבצע הזזה של מס' נקודות חשמל בהתאם לתוכנית החדשה, וגם אינסטלטור שיחליף את קו המים וביוב מתחת לשטח המטבח למערכת חדשה. (לרוב צריך גם להזיז את מיקום מרכז הכיור).

18 תמונות של מטבחים מעוצבים

אחרי התקנת המטבח

אחרי התקנת מטבח , חברת השיש צריכה להגיע לקחת מידות ולאחר כמה ימים מתקינים את השיש ורק אז רצף יכול לבצע את עבודת החיפוי של הקיר בין הארונות.

לתקציב של שיפוץ מטבח יש משמעות גדולה על בחירת סוג הגימור של הדלתות, סוג הפרזול הפנימי של המטבח , סוג השיש, הברזים , כיור וחיפוי מעל לשיש , התאורה במטבח ועוד…

 

 

התלבטות בין נגר לחברת מטבחים ...

מתלבטים בין חברת מטבחים ובין נגר פרטי ?

עכשיו עומדות לפניכם שתי אפשרויות. האחת היא להזמין מטבח מחברת מטבחים גדולה, כגון מטבחי רגבה, זיו, טופז, סמל, מטבחי דקור וכדומה. השנייה היא להזמין מטבח אצל נגר המתמחה בייצור מטבחים.

בד"כ לחברות המטבחים יש מעצבי/ות מטבחים טובים, מי יותר מי פחות אבל כולם קודם כל אנשי מכירות מעולים שלא תמיד אובייקטיבים . את התוכניות לא תקבלו כך שיהיה קשה להשוות בדיוק אחד על אחד בחברות השונות.

לעומת זאת תוכנית של מעצבי פנים שאינם תלויים בחברה זו או אחרת ידעו לתכנן מטבח שיהיה אפשר להתחרות על המחיר שלו במדויק גם אצל נגרים פרטיים.

המחירים של מטבח אצל נגר פרטי זולים יותר מהחברות ואינם בהכרח פחות טובים ( כמובן שגם צריך לדעת לבחור נגרייה טובה)

יתרון נוסף לצד נגריות הוא שאין מגבלה על סוג הפרזול והמתקנים שיהיו במטבח כך שתוכלו לבחור בין מוצרי "בלום" , "גראס" , או "הטיש" ועוד… על פי המלצת המתכנן ועל פי שיקולכם וטעמכם האישי. לעומת זאת חברת מטבחים מחזיקה בד"כ מוצרי פרזול של ספק אחד בלבד.

בשוק המטבחים קיימים מספר סוגים של חומרים מהן בנוי מטבח וביניהם: סיבית, עץ סנדוויץ' וסנדוויץ' אדום. עץ הסנדוויץ' והסנדוויץ' האדום הם החומרים הטובים ביותר לבניית מטבח.

כיום אין צורך להשתמש בעץ הסנדוויץ' להרכבת מטבח שלם, כי אם בחלקים מסוימים במטבח בהם יש חשיפה לחום ולמים (כמו באזור הכיור והתנור).

בכל מטבח חייב להיות מספיק מקום לאחסון ולבישול. לאחרונה יש ארונות מטבח עם חלוקות שונות בארון כך שיהיה סדר בארון במקומות אחסון המחולקים לתאים.סוגי המטבחים

ניתן למצוא מגוון רב של כיורים למטבחים, חלקם מנירוסטה, מחרס, מקוורץ או מקוריאן.

מומלץ להשתמש בכיורי נירוסטה להם יש יתרון כי הם אינם סופגים כתמים והם נוחים לניקוי.

חברה מקצועית עובדת במקביל עם מספר אנשי מקצוע אשר יוכלו לסייע בעבודות השיפוץ, וביניהם נגריה למטבחים.

 צוות החברה עובד באופן אישי מול נגריה מקצועית ומיומנת בעלת ניסיון וותק של שנים עם עשרות לקוחות מרוצים, ויחד איתכם יורכב לכם מטבח חלומותיכם.

 

טיפים לשיפוץ המטבח בבית

  • יש למדוד היטב את גודל מכשירי המטבח החשמליים, כך שיתאימו למטבח החדש.
  • שימוש בעץ סנדוויץ' באזורים החשובים החשופים למים ולחום.
  • לשלב פרזול איכותי תוצרת גרמניה.
  • אם המטבח גדול וודאו כי יש אי מתאים לאחסון במקום ארונות.
  • מומלץ להשתמש בארונות מטבח עם מגירות בתוכם, כך שיש יותר מקום ויותר ארגון.
  • חיפוי אבן טבעית על הקיר מחייב שימוש חוזר במריחת סילר כל כמה שנים.
  • זכרו כי אבן טבעית למשטח העבודה צוברת כתמים מהמזון לכן היא לא מומלצת.
  • שימו לב לאורך פיית הברז כך שתהיה גישה נוחה לשטיפת כלים בכיור.
עוד בנושא: