מטבח מעוצב עם ספוטים

מטבח מעוצב בקלי קלות – הכל על בניית מטבח ועיצוב

מטבחים מעוצבים

אם גם אתם מעוניינים לערוך שיפוץ יסודי במטבח ולשדרג אותו למטבח מעוצב, כאן תלמדו כיצד לעשות זאת נכון. בשונה ממטבחים סטנדרטיים, מטבחים מעוצבים מתאפיינים בפרמטרים אשר באמצעותם מיד מזהים שמדובר במטבח מעוצב שהושקעה בו עבודת אדריכלים מתקדמת. כאן נלמד לעקוב מקרוב אחר הפרמטרים הללו, ולאחר מכן יסופקו עצות לתכנון במטבח המעוצב באופן אופטימלי.

עקביות במטבח מעוצב

הקונסיסטנטיות, ובעברית – העקביות היא שם המשחק במטבחים מעוצבים. כך, למשל, מטבח בעיצוב מודרני יכיל ריצוף, ארונות ושאר רכיבים קבועים – כשהם מעוצבים בסגנון הייטק מודרני בצבעים כמו קרם, לבן וזכוכית. לעומתם, מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי או עתיק יכילו רכיבים על טהרת העץ, ריצוף דמוי עץ מגרניט פורצלן או גרניט גולמית בצבע חום-כתום, ועוד. העקביות הזו היא שיוצרת את הקסם שבמטבח המעוצב והופכת את חדר עיבוד המזון שלכם לחדר ברמה אחרת.

מטבח מעוצב

בטיחות במטבח

שימוש רק בחומרים בטוחים במאת האחוזים בתוך מטבחים. צרכנים רבים, אשר עברו טופס 4 ומתחילים לאכלס את החדר שמיועד להיות מטבח – אינם לוקחים בחשבון כל מיני תקלות שעלולות להתרחש, כמו שימוש בעץ באופן לא נכון שעלול למשוך תולעי עץ, שימוש באריחי ריצוף לא בטיחותיים מספיק, ועוד. בחברה לאספקת מטבחים מעוצבים משתמשים אך ורק בחומרים בטיחותיים שעומדים בתקנים מחמירים ביותר: עצים עמידים ואיכותיים, שיש שמתאים לספיגת רטיבות ומכות יבשות, ועוד.

עצות לעיצוב המטבח

לחובבי ריצוף הפסיפס או הריצוף האומנותי מומלץ להשתמש בריצוף גרניט גולמי. בריצוף זה ניתן לחולל נסים בתחום העיצוב, וליצור מאותו גוון של צבע אוסף פיגמנטים כהים ובהירים ליצירת יצירה גראפית המתבטאת על משטח הריצוף: מגרפיקה ממוחשבת ועד אריחים ציוריים של ממש. יש לקחת בחשבון כי גרניט הוא חומר רגיש למכות יבשות, ולכן אם אתם מעונייני ללכת על בטוח גם מבחינה זו – שיש מטרצו יעשה את העבודה. יש לקחת בחשבון שמדובר בשיש בלטות, ולא בריצוף חלק כמו הגרניט.

באשר לבחירת התקני האחסון – הארונות: מומלץ להשתמש בארונות עץ בצבע טבעי עם פרזול תואם עבור מטבחים בעיצוב כפרי, ובארונות לבנים וזכוכית במטבחים המיועדים להיות בעיצוב מודרני. במידה ומדובר בקניית ארונות לחוד ופרזול לחוד- פרזול מוזהב יתאים בעיקר לארונות עץ כהים, ופרזול כסוף יתאים יותר לארונות זכוכית או ארונות בעלי גוון בהיר.

37 רעיונות למטבחים מודרניים מובילים 2020

לפני שבוחרים מטבח – כמה פרטים חשובים

המטבח הוא לא רק עוד חדר מעוצב, המטבח הוא מרכז הבית. חדר שמעבר ליופיו, הוא גם צריך להיות נוח לשימוש. לפני שאתם מחליטים הנה כמה טיפים: חלקו נכון את החלל שבין המקרר, התנור, הכיריים וכל שאר המכשירים החשמליים הגדולים. כדאי למשל שמדיח הכלים יהיה ליד לכיור. דאגו לפתרונות אחסון נוחים ומרווחים. דאגו שיהיה לכם שטח עבודה נעים וגדול במידת האפשר.

איזה עיצוב מתאים לכם?

חברות רבות מציעה לכם שלל עיצובים, שבמרכזם למעשה שלושה סוגי מטבחים: מטבח כפרי, מטבח מודרני ומטבח קלאסי. מטבח מודרני הוא מטבח הייטק, שהקווים שלו חדים, מודרניים ומינימליסטים. המטבח הכפרי הוא מטבח חמים יותר בגוונים של עץ וקווים מקומרים. המטבח הקלסי כשמו כן הוא. המטבח המוכר והטוב, עם קווים נקיים ושלווים.

מטבחי יוקרה – במה הם שונים ממטבחים רגילים?

אם אתם מחפשים מטבחי יוקרה, אתם בוודאי שואלים את עצמכם במה שונים מטבחים אלה ממטבחים רגילים. מן הסתם, מטבחים אלה עשויים להיות גדולים יותר, מפוארים יותר, בעלי עיצוב מיוחד יותר וכמובן בעלי תג מחיר גבוה יותר, אך האם בזה מסתכם כל ההבדל? האם בשם זה נרשמים פערי המחירים הגבוהים בין שני סוגי המטבחים? ובכן, התשובה היא בחלקה כן. מחירו של מוצר, ולא משנה אם מדובר במטבח, מכונית או בגד, לא נקבע רק על פי עלות הייצור שלו, אלא גם על פי הביקוש לאותו מוצר, קרי האמונה של המוכר שהוא יוכל למכור את המוצר במחיר הגבוה ביותר.

מטבח יוקרתי
דוגמא למטבח יוקרתי במיוחד

לא רק ביקוש במטבחי יוקרה, גם איכות

ככל שהמטבח שמוצא חן בעיניכם הוא מבוקש יותר על ידי יותר אנשים, כך עליכם לצפות לרמת מחיר גבוהה יותר. יחד עם זאת, זהו רק חלק מן התשובה, ולא התשובה המלאה. התשובה היא שאותם מטבחים הנחשבים מטבחי יוקרה מורכבים משלל רכיבים שכולם נחשבים לאיכותיים הרבה יותר מאשר הרכיבים המותקנים במטבחים רגילים. זה מתחיל בבורג שמחזיק את ציר הדלת של ארון המטבח, עובר דרך סוג העץ שנעשה בו שימוש, ומסתיים בסוג ואיכות מכשירי החשמל המשולבים במטבח. במטבחים אלה תוכלו למצוא את הטכנולוגיות העדכניות ביותר, את מסילות המגירות החזקות והחדישות ביותר, את רמת העבודה והגימור הגבוהה ביותר, ובשורה התחתונה איכות גבוהה יותר.

כל רכיב, כל פריט במטבח משפיע בסופו של דבר על עלותו הסופית

השדרוג של כל הרכיבים הללו מבחינת האיכות, יוצרת פער גבוה ברמת עלות הייצור של המטבח, ולכן גם מחירו לצרכן גבוה יותר. די בכך שהיצרן בוחר בברגים חזקים ואיכותיים יותר לצורך הרכבת המטבח, הרי שאם במטבח כולו נעשה שימוש במאות ברגים, רק נתון זה יכול להוסיף מאות שקלים לעלות הייצור. זכוכיות עבות וחזקות יותר, עיצובים מורכבים יותר, טכנולוגיות חדשניות יותר, מכשירי חשמל איכותיים וחדשניים יותר, כל אלה מצטברים בסופו של דבר לעלות ייצור גבוהה מאוד של מטבחי יוקרה, וזה מה שהופך אותם בסופו של דבר לכאלה. זה והעיצוב שלהם, שצריך לשקף גם את המחיר.

עוד בנושא: