שיפוץ חדר רחצה

שיפוץ חדרי רחצה מודרניים

חדר רחצה הוא המקום אליו אנו בורחים בסופו של יום מתיש, שם בטקס אינטימי מרגיע ומיוחד אנו מעניקים לעצמנו כמה רגעים ארוכים של אושר ושלווה, לכן חדרי רחצה מקבלים בימינו משמעות חשובה לא פחות מאשר לכל חדר אחר בבית למרות היותם החדרים הקטנים ביותר.

כולנו רוצים את חדרי הרחצה שלנו מושלמים, מעוצבים לפי טעמינו האישי עם מדפים, מנורות, אריחים מעוצבים, ארונות מיוחדים,ברזים, כיורים, אסלות ומערכת אינסטלציה מושלמת.

אך יש לזכור כי כל שיפוץ חדרי רחצה מתחיל בתיכנון נכון ובעיצוב קפדני ונגמר בבצוע מושלם של בעלי המקצוע של קבלן שיפוצים אותו שכרתם .

שיפוץ חדרי רחצה הינו שיפוץ מורכב וחשוב ,הפרדנו עבורכם את כל חלקי חדר הרחצה אותם ניתן לשפץ והוספנו כמה טיפים חשובים בעיצוב חדר זה:

 

טיפים לפני השיפוץ

ראשית יש להקפיד שבזמן הפרוק של אריחי הקרמיקה מהקירות , יש לסטט היטב את הטיט הישן שהדביק את האריחים הישנים.

אח"כ יש לדאוג לבטל ולהוציא כל חתיכת צינור מתכת ישן ש"קבור" בקירות .

מומלץ מאוד לבצע איטום לרצפת חדר הרחצה ולודא שעבודת הרובה נעשתה כראוי וסגרה את כל המרווחים בין האריחים.

את מערכת המים מומלץ להחליף בצנרת מסוג SP וכמובן רצוי לחדש את מערכת הביוב כולה.

הקפידו שמצע החול ברצפה הינו יבש לחלוטין עוד לפני שמניחים את האריחים.
עבודות פסיפס דורשות מיומנות ונסיון רב בתחום, לא כל רצף יכול להתמודד עם יישום של פסיפס.

ניתן לשלב עבודות גבס , הנמכת תקרה מגבס עבור אלמנטים עיצוביים בחלל בשילוב תאורה נכונה וכך ניתן להגיע לתוצאה מרהיבה.

מומלץ להחליט מראש ולסגור עם רצף או קבלן שיפוצים אם הפינות יהיו פינות מתכת או בחיתוך "גרונג" ( 45 מעלות) של האריחים בקיר.

אריחים לאמבטיה

אריחים- הבסיס לכל אמבטיה ושירותים הם האריחים המשמשים לריצוף וחיפוי. ניתן להשתמש באריחי קרמיקה, אריחי טרה קוטה מעוטרים, ובאריחי גרניט פורצלן, אבן ושייש.

בארץ משתמשים לרוב באריחי קרמיקה או גרניט פורצלן בגלל היותם עמידים, חזקים ומגיעים במגוון צורות, צבעים גדלים וגימורים. עיצוב חדרי רחצה באריחי פסיפס או קרניזים יעניק למקום מראה נוצץ ויוקרתי.

בכל בחירה של אריחים מכל סוג שהוא יש לעבוד יחד עם מעצב פנים בעל נסיון על מנת להגיע לתוצאה סופית מוצלחת.

ברזים- שיפוץ חדרי רחצה כולל בתוכו הכנסת אבזור חדיש ומתקדם ובין היתר ברזים. כיום קיים מבחר ענק של ברזים המחברים לקיר או כאלה היוצאים מהכיור, ברזים עם שתיים או שלוש ידיות, ברזים עם צינור נשלף, ברזים מעוצבים ועוד.

כיורים- בעת שיפוץ חדרי רחצה יש לשים דגש גם לבחירת הכיורים. כיום מגוון הצורות והחומרים של הכיורים הינו רחב מאוד.

ניתן למצוא כיור שהוא חלק מרהיט, כיור הניצב מעל משטח, כיור תלוי העומד בזכות עצמו ועוד. כמו כן ניתן למצוא כיורים מבטון ואף מזכוכית, כיורים מעוטרים, וכיורים מלבניים- הכל בהתאם לתקציבכם.

אמבטיות ואסלות מעוצבות

אמבטיות – יש להקפיד שלאמבטיה יש חיזוק קונסטרוקטיבי מברזל מגולון. קבלני שיפוצים טובים, בד"כ מקפידים לשפוך חול נקי למילוי בתחתית ודפנות האמבטיה לחיזוק ולמניעת רעש המים.

כיום ניתן לבחור במגוון אמבטיות וביניהן ג'קוזי עגול, אמבטיה פינתית עם ג'קוזי, אמבטיה רגילה מאורכת , וישנו אפילו מקלחון אשר הינו פשוט למדי וניתן לשדרוג בעת שיפוץ אמבטיה ע"י התקנת ראש מקלחת המעניק עיסויי מפנק ומיוחד. בעת שיפוץ אמבטיה מומלץ למקם את המקלחון בפינה מרוחקת ולא מול הכניסה.

אסלות- גם מגוון האסלות רחב למדיי, ניתן למצוא אסלות רגילות הניצבות על הרצפה, אסלות תלויות באוויר(המקלה בעת ניקיון), מושבי אסלה מעוצבים מפלסטיק שקוף עם עיטורים צפים בתוכם, ואפילו מושבי אסלה עם ריפוד.

 את מנגנוני הניאגרה הסמוייה רצוי מאוד לחפות בבלוק 3 אוו 4 ס"מ ולא בלוח גבס ירוק ( אפשר גם בלוח צמנט בורד עם לא רוצים לעבות את קיר.)

בעת שיפוץ אמבטיה יש לשים לב כי יש חלון המכניס תאורה טבעית ואוויר מבחוץ. בנוסף יש לדאוג לתאורה על הכיור לצורכי איפור וגילוח ומומלץ להוסיף תאורה מעל האמבטיה עצמה.

טאץ' אחרון בעיצוב יוענק ע"י הארונות, ידיות לדלתות ולארונות, חלוקי רחצה ומגבות, נרות, שמנים וסבונים בעיצובים מיוחדים.

עוד בנושא: